Nauka języka angielskiego dla początkujących – 3 praktyczne wskazówki

Nauka języka angielskiego dla początkujących – 3 praktyczne wskazówki

Początki zwykle bywają trudne, czegokolwiek by nie dotyczyły. Nie inaczej jest z nauką języka obcego. Język angielski dla początkujących rzadko bywa zupełną nowością. Trudno byłoby w dzisiejszym świecie nie zetknąć się z tym językiem, który w zasadzie pojawia się wszędzie – od codziennego życia, poprzez pracę, aż po popkulturę, i coraz mocniej wpływa na codzienne słownictwo wielu osób. Coraz więcej osób decyduje się też na naukę angielskiego, samodzielną lub opartą na gotowych ofertach szkół językowych. Od czego zacząć i jak się uczyć, by zyskać możliwie zadowalającą płynność językową?

1. Nauka na kursie językowym

Kursy językowe są niezmiennie najczęstszym wyborem wśród tych osób, które planują rozpocząć naukę języka. Przede wszystkim, dają motywację, której nieraz brakuje przy samodzielnej nauce. Lektor prowadzący kurs narzuca tempo nauki i jej treści, a na kolejne zajęcia trzeba się przygotowywać. To dla wielu osób bardzo wygodna opcja – materiały są już gotowe, a w dodatku w dowolnej chwili można skonsultować się z osobą, która ma wysokie kompetencje. Nauka języka angielskiego dla początkujących znajduje się w ofercie większości szkół językowych. Niektórzy narzekają jednak na monotonność takich lekcji lub na brak czasu i dogodnych terminów.

Jeśli czasu jest niewiele, warto zdecydować się na intensywny kurs angielskiego. To szkolenie, które zakłada znaczne podniesienie umiejętności w dość krótkim czasie. Wybierając się na taki kurs, trzeba się przygotować na szybkie tempo i sporo pracy, jednak efekty są tego warte.

2. Samodzielna nauka w domu

Angielski to język, którego nie brakuje w mediach, Internecie i na ulicach w niemal każdym kraju. Nie trzeba zapisywać się na kurs stacjonarny, żeby nauczyć się tego języka. Czasami wystarczy opracować dobry plan, zebrać motywację i po prostu uczyć się samodzielnie, wykorzystując bogactwo otaczających materiałów. Nauka języka angielskiego dla początkujących nie musi oznaczać pamięciowego opanowywania kolejnych słówek, zwrotów i zdań. Może równie dobrze opierać się na prostych słuchowiskach, oglądaniu seriali o nieskomplikowanej fabule lub tłumaczeniu ulubionych piosenek z pomocą słownika.

Głównym problemem osób uczących się samodzielnie języka angielskiego jest utrzymanie motywacji oraz potrzeba oparcia się na rzetelnym źródle wiedzy, zwłaszcza w obliczu wątpliwości. Zarówno pierwszy, jak i drugi problem skutecznie rozwiązują kursy online lub aplikacje.

3. Aplikacje usprawniające naukę języka

Niezależnie od tego, na którą opcję padnie wybór, warto również zaopatrzyć się w kurs angielskiego online, na przykład w formie wygodnej aplikacji do nauki słówek. Taki kurs pomoże uporządkować samodzielną naukę i nadać jej strukturę. Z kolei osoby uczęszczające na stacjonarny kurs językowy mogą go wykorzystać przy powtórkach i jako uzupełnienie regularnych zajęć z lektorem. Angielski dla początkujących to nie jedyna opcja, która pojawia się w formie kursów online. Po zdobyciu podstawowych umiejętności i wiedzy można zdecydować się na dalszą naukę, wykupując wyższe poziomy kursu i sukcesywnie rozwijając swoją wiedzę. Wielką zaletą kursów online jest ich mobilność – z ich pomocą łatwiejsza staje się nauka w podróży, podczas przerwy w pracy lub w parku przy pięknej pogodzie.